Wednesday, May 18, 2016

Міністри-іноземці отримали громадянство України за день, іноземців-воїнів можуть депортувати - сюжет Vice News


17 травня 2014 г.

Іноземці, які брали участь в АТО на боці Україні, отримали нагороди та зазнали поранень, тепер стикаються із проблемами при спробах отримати громадянство України. Багатьом із них навіть загрожує депортація, яка може означати тривалі терміни ув'язнення по поверненні.

«Деякі хлопці, іноземці, які захищали територіальну цілісність і не мають можливості отримати українське громадянство, у них ситуація просто кричуща. Їм загрожує депортація та багаторічні тюремні терміни, якщо український уряд депортує їх, наприклад до Росії та Білорусі», - про це в інтерв'ю Vice розповів Дмитро Рева, юрист, який працює з солдатами-іноземцями.

«Насправді це достатньо нескладна процедура (отримання українського громадянства - прим. ГА). Верховному головнокомандуючому достатньо підписати документ, який гарантує тій, чи іншій особі надання громадянства України. Коли ми говоримо про українських міністрів-іноземців, це питання вирішується за один день. А от люди, які отримали нагороди за участь у бойових діях, які втратили здоров'я за Україну, власне у цьому випадку якісь бюрократичні процедури починають заважати, і вони не мають можливості швидко отримати громадянство», - сказав Рева.

Ukraine's Foreign Fighters Battle for Citizenship  3:24

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.